Našla jsem svou optimální váhu

01. 05. 2009

Pilates je již známo jako zdravá forma pohybu, jako cvičení, které formuje postavu a optimálně posiluje a protahuje příslušné svalové skupiny. O roli Pilates při hledání optimální tělesné hmotnosti mluví v článku Alex Lemerová, dlouhodobá klientka studia myPilates.

 

 

Pilates mi dalo sebevědomí

Alex Lemerová (41), manažerka, 167 cm/55 kg

HODNĚ ČASU TRÁVÍ PŘI SVÉ PRÁCI VE STRESU A VSEDĚ. BOLESTI ZAD JI DONUTILY ZAPLATIT SI OSOBNÍ TRENÉRKU PILATES.

Žena a život 2009Uvědomila jsem si, že padesát kilo není moje cílová váha. Tolik já zkrátka nikdy vážit nemůžu a nebudu. Netrápím se proto drsnými dietami a hladověním, ale jím zdravě. Že mám někde malý faldík? Nehroutím se z toho, o tom to přece není. Ve svém těle se totiž nyní cítím lépe než kdy předtím! I díky tomu, že poctivě cvičím pilates. Vím, že pro sebe dělám maximum.

Moje cesta k tomuto zmoudření přitom vedla přes bolesti zad. Když už jsem před čtyřmi lety vyzkoušela všechny léky, injekce i rehabilitace a stále nic nepomáhalo, dostala jsem od kadeřnice tip na pilates studio Bodystyle (dnešní myPilates). Náhoda, která mi změnila život. Doslova. Setkala jsem se tam totiž s cvičitelkou Gábinou Davídkovou, nadchla se a od té doby cvičím pilates dvakrát týdně a nedám na něj dopustit.

Díky němu jsem se také začala zajímat o to, co jím, protože pohyb a výživa jdou spolu ruku v ruce. Zhubla jsem nejen čtyři kila, ale především se mi změnila postava: nemám vystouplé břicho, povislé svaly, nezpevněné tělo. individuální přístup trenérky je pro mě totiž velká motivace - nedovolím si se ulívat.

A bolesti zad? Dávno zmizely. Zato se dostavil báječný pocit, že za své snažení jsem dostatečně odměněna. Našla jsem místo, kam se ráda vracím, stejně jako pocit, že někam patřím. A i když jsem po cvičení někdy fyzicky unavená, dokonale si odpočinu, zrelaxuji, zbavím se stresu. Jedno zkrátka souvisí s druhým: vědomí, že na sobě pracuji mě zbavuje pochybností o tom, jestli vážit míň nebo víc. A protože mám vedle sebe partnera, který mě podporuje, tak se zkrátka celkově cítím dobře, sebevědomě a - spokojeně.