Pilates pro těhulky s Michaelou Badinkovou

16. 04. 2010

Těhotenství je období, kdy mohou maminky udělat hodně nejen pro sebe, ale i pro své dítě. Metoda pilates dávno vstoupila do povědomí jako zdravý způsob cvičení. Cviky mají mnoho variant dle pokročilosti a lze je snadno přizpůsobit různému stadiu těhotenství. Tato metoda je vhodná i po porodu.

(Gábina Davídková, školitelka pilates kurzů a majitelka studia myPilates)

 

Katka, číslo 17, 2010 Katka, číslo 17, 2010

 

Cvičení nohou

Cvičení na Reformeru pro těhotné

Výchozí pozice: Sedněte si na podložku a záda opřete o Pilates Arc, jako je na obrázku. Nohy mějte pokrčené, mírně rozkročené a opřené o špičky.

Jak na to: Ruce předpažte na šířku ramen. Zapřete se nohama o podložku a odtlačte ji tak, abyste měla napnuté nohy, současně upažte levou ruku. Opakujte desetkrát na každou stranu.

Pohyb rukou

Cvičení na Reformeru pro těhotné

Výchozí pozice: Klekněte si na kolena a zapřete je o opěrky.

Jak na to: Rukama uchopte táhla a směřujte je k bokům až do zapažení. Pak ruce vraťte zpět. Při tomto cviku je důležité mít napnuté ruce a ramena tlačit směrem dolů. Krásně si tak protáhnete ruce i záda. Tento cvik opakujte minimálně desetkrát.

Rotace zády

Cvičení na Reformeru pro těhotné

Výchozí pozice: Sedněte si do tureckého sedu, ruce mějte mírně pokrčené a předpažené.

Jak na to: levou rukou uchopte táhlo, pravou ruku obejměte levou ruku z vnější části. Pak přetáčejte trup doprava, síla by měla vycházet ze svalů trupu, ne ze svalů rukou. Cvik opakujte osmkrát na každou stranu.

Protahování páteře

Cvičení na Reformeru pro těhotné

Výchozí pozice: Sedněte si na podložku s pokrčenýma nohama (pravou nohu mějte jen mírně pokrčenou), pravou ruku opřete o footbar jako na obrázku, levou ruku mějte rozpaženou.

Jak na to: Zapřete se o pravou ruku a odtlačte podložku, současně vytahujte levou paži do dálky a uklánějte se. Cvik opakujte šestkrát na každou stranu.

Posilování na boku

Cvičení na Reformeru pro těhotné

Výchozí pozice: Lehněte si na bok a opřete se o Pilates Arc. Pokrčenou pravou nohu opřete ploskou o takzvaný footbar.

Jak na to: Tlakem nohy odtlačte podložku, nohu napněte v koleni, hýždě a svaly pánevního dna tak budou aktivní. Pak se vraťte do původní pozice. Tento cvik opakujte patnáctkrát.