Anketa po rekonstrukci studia

30. 12. 2016

Končí rok 2016, který pro myPilates znamenal velkou změnu. V létě jsme přestavěli studio, aby bylo nejen modernější a v nových barvách, ale také jsme si přáli zdůraznit komorní atmosféru a osobní prostředí, kde se naši klienti cítí jako doma. Zda se nám to podařilo měla zjistit anketa, kde jsme se vás na to zeptali.

Dotazníky čekaly na vyplnění v šatně celý prosinec. Svůj čas tomu věnovalo téměř 30 klientek a my jsme z nich vylosovali 10, které jsme odměnili kreditem 200 Kč na jejich účet v rezervačním systému. Díky ovšem patří všem, vaše odpovědi jsou pro nás důležité. Potvrdit si, co si myslíme, je příjemné. Zjistit něco nového je užitečné.

Po čem se vám stýská

dotazník.JPGV dotazníku jsme především zjišťovali, co vám chybí v novém studiu oproti původnímu. Asi nikoho nepřekvapí, že nejčastěji byly uvedeny menší, navíc sdílené šatny, případně sdílená sprcha. Věřte, že šatny, WC a sprchu jsme před přestavbou řešili spolu s umístěním recepce asi nejdéle a velmi komplikovaně. Variant bylo nespočet, včetně převlékacích boxů, jaké jsou například v moderních aquaparcích. Zatím si pořád myslíme, že jsme to vymysleli nejlépe, jak jsme jen mohli. Ti z vás, kteří přišli brzy po letních prázdninách, si jistě vzpomenou na původní provedení pevného paravanu. Ten jsme záhy po realizaci předělali (snížili a doplnili o boční pohyblivá křídla), některé nedostatky prostě vyplavou na povrch, až když je člověk vidí v reálu. Po Novém roce se chystáme koupit novou, tichou pračku, současná už si svoje roky evidentně odsloužila (při ždímání vydává zvuky, jako by se chystala odstartovat z mysu Canaveral na vesmírnou misi). Instruktorky se snaží využívat pánskou část šatny, aby ulehčili dámské. To vše by mělo přispět k lepšímu provozu šaten. Věříme, že při troše respektu zvládneme i vyhrocené večerní časy, kdy se v šatnách střídají skupiny. Děkujeme všem za laskavou trpělivost.

vstup do šatny

Několik výtek mířilo i k nově vytvořené roztahovací stěně mezi cvičebními místnostmi. K vytvoření této stěny nás vedla potřeba získat větší prostor pro víkendová školení a semináře, kdy se ve studiu sejde i přes 10 studentů. Někteří možná pamatujete, že v myPilates proběhlo několi pokusů a sdílení prostorů i během lekcí. Ne všichni instruktoři a zdaleka ne všichni klienti takovou změnu tehdy dokázali přijmout. Současná podoba je tedy kompromisem, který samozřejmě vyžaduje čas, aby si na něj všichni dokázali zvyknout, a zejména určitou dávku ohleduplnosti. Víme o tom a neustále si to připomínáme. Pro někoho je to jednodušší, někdo se musí více kontrolovat, ale slibujeme, že se snažíme vést lekce tak, aby všichni klienti byli spokojeni.

propojené cvičební sály

 

Jednou větou

U srdce nás zahřála pochvala na adresu práce recepčních. Jsme vůči sobě kritičtí, což nás nutí se neustále zlepšovat. Oddechli jsme si, když vaše hodnocení byla v tomto směru mnohem pozitivnější, než jsme čekali.

  • Zájem o platbu kartou přes internet jsme předpokládali, zapracujeme na tom.
  • Nordic walking se naopak s velkým ohlasem nesetkal. Myšlenku jsme ale nezavrhli, třeba vás jaro probere a vytáhne z tepla domovů do pražských parků.
  • Newsletter budete dostávat ve stejných nepravidelných intervalech jako dosud v počtu 4-5 ročně (jen když máme co říci).
  • O víkendové cvičení jste zájem projevili, nejvíc o skupinu v neděli odpoledne/večer. Zjišťujeme, zda bychom dokázali zajistit instruktorky, aby skupina mohla probíhat pravidelně.

Za co se můžeme pochválit

Byli jsme zvědaví, co vás k pilates přivedlo a co všechno vás u pilates drží. Že vás díky cvičení nebolí záda jsme čekali a asi bychom se vyděsili, kdyby tato odpověď nevedla žebříček. Nečekali jsme ovšem, jaký význam má porozumění vlastnímu tělu. Stejně tak nás překvapilo, že mnoho z vás vnímá pilates i jako odpočinek a relaxaci (a nej jen jako otravnou dřinu či nutnou povinnost). Také je mezi vámi hodně závislých, kteří už si život bez pilates nedokážou představit. Často jste také zaškrtli závislost na instruktorce a my se už jen usmíváme :-)

Poslední bod dotazníku měl za úkol zjistit, co je pro vás nejdůležitější na myPilates. Zde se potvrdilo, že jsme správně vsadili na přátelskou atmosféru, profesionální přístup, malé skupiny a vybavenost studia stroji a pomůckami. Nepolevíme!

místnost

Děkujeme těm, kteří vyplnili dotazníky, za jejich zpětnou vazbu. Děkujeme všem, že jste s námi trpělivě zvládli podzimní dokončování studia a že jste přijali těch několik nepopulárních změn, které s sebou přinesla přestavba studia. Děkujeme všem, že se do myPilates vracíte.

Do roku 2017 pružnou páteř, svěží mysl a laskavé srdce přeje

vaše myPilates