Choreography in Pilates & Challenging BOSU

09. 11. 2010

V sobotu 6.listopadu jsme ve studiu po dlouhé době uvítali dalšího ze zahraničních lektorů, kteří patří k celosvětově uznávané škole BBU. Z Holandska tentokrát přijel Auke Hieminga, osteopat a průkopník choreografických sestav v Pilates.

 

Pro nás si Auke připravil choreografickou sestavu, která vychází z pilates cviků. Ačkoli jsme některé zavzpomínaly na naše aerobikové začátky, většinu z nás překvapil uspokojující pocit, který se po první části workshopu dostavil.

Auke - Workshop

Sestava měla 4 části: první balanční (ve stoje), druhou zaměřenou na posílení horních končetin a ramenního pletence (převážně ve vzporu), další (již na podložce) s důrazem na powerhouse a poslední protahující. Pohyb plynul přirozeně, cviky na sebe navazovaly tak lehce a samozřejmě, jako například při józe. Bez velké nadsázky lze říct, že takhle by mohl vypadat odkaz Joe Pilatese, který vždy prosazoval spojování jednotlivých cviků a plynulost pohybu.

Auke - Workshop

Ve druhé části workshopu nás již trochu zmohla únava z choreografie, navíc BOSU samo o sobě je náročnou pomůckou. Úvodní kardio pasáž nám dala do těla, takže následně jsme s rovnováhou a posilováním občas bojovaly více, než bychom si přály :-)

I přes únavu jsme odcházely s přesvědčením, že Auke by měl ještě přijet, abychom se mohly naučit mnohem víc.