Horoskop podle židle

08. 10. 2015

Pilates Chair vám nic neříká? Ani vás nezajímá, protože ji nemáte? Nejste trochu zvědaví, jak se na takové židli cvičí? Co si aspoň zjistit, jaký je váš cvik na pilates Chair podle astrologického znamení?

Punching

 

Kalendářní rok začíná znamením Kozoroha, který se neohroženě pouští do boje. Proto mu Chair přidělila cvik BOXER, aby se s vervou a odhodlaností porval s lednovou zimou.

 

 

Vodnář je ve vodě jako doma. Který jiný cvik by tomuto znamení slušel lépe než VESLAŘ?

Rowing
Around the World

 

Ve vodě jsou ve svém živlu i Ryby, které putují po celém světě. Delfíni křižují oceány a moře, lososi táhnou proti proudu řek, pstruzi se míhají v horských bystřinách. CESTOVATEL je pro ně jako stvořený.

 

STYDLÍN svým názvem klame, aby tak zmátl nepřítele. Stejně jako tvrdohlavý Beran, který se skloněnou hlavou vyzývá zimu, aby udělala místo jaru.

  Pull Up 
Push Up

 

Hlavním rysem Býka je nepochybně jeho síla. Jak ji získává? Možná právě díky pilates Chair. Cvik SILÁK se tak určitě nejmenuje bezdůvodně.

 

Věrnost LABUTĚ svému životnímu partnerovi je příslovečná a nikdo jiný jí nemůže lépe porozumět než Blíženci.

Swan
  Reverse Swan 

 

Rak neváhá si něco odcvičit také za svými zády. Dělá to snad proto, že tu dřinu radši ani nechce vidět? Nejlépe mu proto bude vyhovovat HVĚZDÁŘ, kdy při cvičení ještě stihne pozorovat nebe.

 

Ani v nejmenším není třeba přemýšlet, který cvik patří ke znamení Lva. Všichni ho znají, všichni ho cvičí, ale tahle kočkovitá šelma vypadá v KOČCE nejlépe a její energie přitom může sršet všude kolem.

Cat
Mermaid

 

 

Cudná Panna se na pilates Chair přecejen osmělí předvést svůj půvab v něžné a ladné MOŘSKÉ PANNĚ.

 

Váhy nemusejí nutně být váhavé. Jejich úkolem je především hledání rovnováhy. V tom spočívá i podstata cviku ŠAŠEK.

Teaser

Bridging

 

Rozbuší se vám srdce, když se při kouzelnickém vystoupení začne médium vznášet metr nad zemí? Pak jste určitě Štír, který má rád všechno tajemné. Ve cviku KOUZELNÍK můžete místo karetních triků trénovat levitaci.

 

Střelci jsou vyznavači dobrodružství a velcí sportovci. Cvik, který jim Chair vybrala, se jmenuje HOROLEZEC a vyžaduje notnou dávku odvahy i síly.

Full Lunge

 

Pro ty, koho pilates Chair zajímá víc než okultní vědy

Názvy cviků jsou ve správném znění uvedeny na obrázcích v závorkách. Českou verzi jsme si většinou vymysleli pro potřeby horoskopu, který jsme sestavili tak trochu méně vážně.

Pilates Chair není žádný módní výstřelek nebo žhavá novinka. Vymyslel ji ještě sám Joe Pilates. Vznikla z potřeby dostat do maličkého bytu v New York City stroj na cvičení, protože Reformer byl příliš veliký. První židle (Wunda Chair) sloužila jako část nábytku, snadnou úpravou se pak dala použít i ke cvičení.

Dnes existuje několik typů židlí, z nichž nejpoužívanější jsou Wunda a EXO Chair (na fotkách). Přijďte vyzkoušet pilates stroje do myPilates.