Zdravá prsa

11. 06. 2014

Do našeho studia si přišly vyzkoušet pilates Terezie Kašparovská a Bára Kozáková z TV Prima. Oblékly si na cvičení růžová Trička proti rakovině prsu a zapojily se tak do kampaně za zdravá prsa. Obě se také postaví na start pražského AVON Pochodu 14. června.

AVON Pochod 2014 (Archiv FTV Prima)

Tato akce neměla jen propagovat AVON pochod. Hlavním smyslem bylo ukázat, že pilates je ideálním cvičebním systémem pro ženy po rakovině prsu.

Kdo již máte s pilates zkušenosti, víte, že pracuje s hlubokým stabilizačním systémem, který je velmi důležitý pro rovnováhu a správné držení těla. Důraz je kladen na precizní provedení cviků a na kontrolovaný pohyb. Ženám po ablaci prsu možňuje cvičit s nízkým počtem opakování, s malou zátěží a postupovat při cvičení takovým tempem, které minimalizuje riziko vzniku lymfedému. Pro pilates je samozřejmostí osobní přístup, který má pozitivní vliv i na psychiku klientky.

Ne všechny druhy sportů jsou pro ženy po rakovině prsu vhodné. Pilates však vyhovuje veškerým nárokům na možná rizika a těmto ženám pomáhá lépe vnímat své tělo, postupovat přiměřeným tempem v rekonvalescenci, získávat zpět sebevědomí a vracet se do plnohodnotného žitota bez omezení.

myPilates již s těmito ženami pracuje a těší nás vidět jejich úspěchy a sdílet jejich radost z pokroků.

Bára Kozáková Terezie Kašparovská Terezie, Bára a Nikola