Cvičení pro děti a rodiče

Hra a pohyb jsou přirozenými potřebami a patří k základním aktivitám v životě dítěte. Lekce povede zkušená instruktorka Petra Sojková, která se řadu let věnuje plavání s dětmi a své působení časem rozšířila i na "suchozemské" cvičení. Svoje lekce vede Petra zábavnou formou za pomoci písniček a básniček, ale také dává dětem prostor pro jejich vlastní kreativitu a fantazii.

Cvičením si děti rozvinou své pohybové dovednosti, naučí se nové, zdokonalí koordinaci pohybu, trénují rovnovážné polohy a zlepšují orientaci v prostoru. Důležitou úlohu hraje cvičení v kolektivu také při utváření charakterových vlastností dítěte.

cvičení s dětmi

Cvičení dětí do 8.měsíce věku

Cílem lekcí je především podpora pohybového vývoje dítěte vhodnými pomůckami a hračkami. Pro správný pohybový rozvoj je také velice důležité zacházení s dítětem ze strany rodičů. Proto instruktorka v průběhu hodin vysvětluje, jak by rodiče měli děti správně zvedat a nosit, jaké polohy jsou pro děti vhodné a přirozené a naopak čeho se vyvarovat. Správná manipulace s dítětem bude nejen rozvíjet jeho pohybové dovednosti, ale bude chránit rodiče od bolesti zad a mnohých dalších obtíží.

Na lekcích je rodič spolu s dítětem. Součástí lekce je cvičení po porodu, které usnadní maminkám návrat do kondice, posiluje pánevní dno a často i pomáhá změnit dosavadní chybné pohybové stereotypy.

Díky malým skupinkám (maximálně 5 dětí) může být přístup instruktorky velmi individuální.

cvičení s dětmi

Cvičení dětí od 9.měsíce do 3 let

V tomto věku jsou děti velmi čilé a vnímavé, nemohou se nasytit podnětů. Lekce napomáhají rozvoji jejich hrubé a jemné motoriky, řeči i sluchu. Rodiče získají náměty a nápady, které mohou využít doma.

Maximální počet dětí ve skupině je 5 a stejně jako u nejmenších jsou rodiče na lekcích nejen pasivními pozorovateli, ale aktivně se účastní cvičení, her a práce se svými dětmi. Společně strávený čas je pro děti i rodiče významným přínosem.

cvičení s dětmi cvičení s dětmi

Rozvrh

Snažíme se vyjít vstříc zájemcům o tyto lekce a sestavujeme rozvrh tak, aby co nejvíce vyhovoval potřebám malých dětí. Pokud máte zájem se zúčastnit cvičení dětí s rodiči, kontaktujte nás emailem na adrese info@mypilates.cz nebo na telefonním čísle 602 603 603.

Více fotografií z těchto lekcí najdete zde.Studio uzavřeno, nabízíme ONLINE lekce

Studio je od pondělí 12. října až do odvolání uzavřeno.

Nabízíme Vám alespoň skupinové online lekce, které probíhají přes aplikaci Zoom. Přihlašování je možné přes rezervační systém Intui.

Dále nabízíme možnost online individuálů s vašimi oblíbenými lektory. Domluvit si je můžete na telefonním čísle 602 603 603 nebo na emailu studio@mypilates.cz.