Gábina Němečková (Davídková)

Gábina Němečková S Pilates jsem se seznámila před více než dvaceti lety. Počáteční nedůvěru vůči této metodě, danou možná i mým fyzioterapeutickým vzděláním, jsem překonala především díky tomu, že jsem si vyzkoušela cvičení na svém vlastním těle.

Po nějaké době následovalo školení v zahraničí a tehdy jsem začala chápat, čím je pilates cvičení tak výjimečné. Učila jsem se přemýšlet nad lidských tělem a pohybovou aktivitou jinak, spíš než na bezhlavé formování postavy jsem se zaměřila více na kvalitu cvičení a vnímání sebe sama. Uvědomovala jsem si součinnost mezi cvičením pilates a dýcháním. Pochopila jsem obrovskou možnost využití této metody v běžném každodenním životě i při sportovních aktivitách. Tím začala moje cesta.

V roce 2002 jsem založila studio Body Style Prague, které bylo předchůdcem dnešní myPilates ACADEMY. Mým hlavním cílem bylo nabídnout kvalitní cvičení v přátelském duchu a kulturním prostředí. S nárůstem popularity této metody se aktivity studia rozšířily o vzdělávací programy. To vedlo až ke změně názvu společnosti.

Současná myPilates ACADEMY nabízí nejen individuální a skupinové cvičení, ale také pravidelné workshopy, kde představujeme novinky ve světě pilates. Tyto jsou vedeny špičkovými lektory z Čech i zahraniční. Nejdůležitější část vzdělávacího programu tvoří dlouhodobé instruktorské kurzy, kde absolvent získá mezinárodní certifikát od Balanced Body, nejprestižnější pilates společnosti na světě.

Přestože jsem získala mnoho zkušeností v oblasti pilates, nestydím se říct, že se stále učím a učit se budu. Díky spolupráci s Balanced Body mám možnost setkávat se s nejlepšími cvičiteli na světě a učit se od nich. Své poznatky předávám svým studentům a jejich mnohdy nový pohled mě obohacuje a posunuje dál. Pilates je dlouhá a zajímavá cesta a to mě na něm přitahuje.

Budu ráda, pokud Vás zájem o tuto metodu dovede do myPilates ACADEMY a cvičení pilates se pro Vás stane radostí, výzvou, tajemstvím, nadějí a možná i cestou.

 

Vaše Gabča Němečková (Davídková)

E:mail: gabriela@mypilates.cz

 

Ještě něco navíc

Na následujících fotografiích bych Vám ráda představila aslepoň některé z mých učitelů, kolegů a spolupracovníků. Všichni působí ve světě pilates, ať už jako vynikající instruktoři, majitelé studií nebo přímo ve společnosti Balanced Body. Velice si vážím toho, že jsem se s těmito osobnostmi ve svém životě setkala a mohu s nimi nadále pracovat.

Ada Wells  Al Harrison Elizabeth Larkam Caren Clippinger Katie Santos Marie-Jose Blom Nora St .John Portia Page, Ken Endelman Virginia Nicholas Tom McCook Rael Isacowitz