Pilates stroje

Reformer

Allegro Pilates Reformer

Allegro Reformer

Tento stroj je jedním z řady strojů zvaných Pilates Reformer, které spojuje shodný princip jejich konstrukce. Ve vodorovném rámu je umístěn pojízdný „vozík“, na kterém klient cvičí vleže, vkleče nebo vestoje. Intenzita zatížení je snadno nastavitelná pomocí 5 pružin různé tuhosti, které kladou odpor pohybu „vozíku“. Cviky vycházejí z klasické sestavy na podložce (matwork), opět je uplatňován princip pevného centra síly.

 

Allegro Tower of Power

Tower of Power

Jedná se o další stroj z řady Pilates Reformer. Od Allegro Pilates Reformer se Tower of Power liší přidanou svislou konstrukcí, která rozšiřuje možnosti použití stroje.

 

 

 

Wunda Chair

Wunda ChairPotřeba zmenšit prostor, který klasické Pilates stroje zabírají, dala vzniknout řadě Pilates Chairs. Jak již název napovídá, tyto stroje připomínají židle. Byly navrženy k posilování svalových skupin, u kterých jsou tradiční náčiní a techniky méně účinné. Důraz je kladen na zlepšení rovnováhy a na vnímání těla a jeho kontrolu.

Wunda Chair umožňuje nastavit optimální zatížení pro každého klienta, v souladu s jeho schopnostmi, a to díky 4 polohám, do kterých se upevňují pružiny, které kladou odpor proti pohybu.

EXO Chair

EXO Chair EXO Chair se vydává směrem ke kardio/aerobnímu cvičení. Lze na ní provádět cviky, které dosud byly možné jen na Reformeru. Je lehká a snadno přenositelná, díky tomu nachází vynikající využití při skupinovém cvičení. Jako jediná z řady Pilates Chairs může mít pedál rozdělený na 2 samostatné pedály. Dvě pružiny jsou nastavitelné do 4 různých poloh, což přináší 8 stupňů tuhosti. K EXO Chair je možné připojit 2 dlouhé pružiny s poutky a zapojit tak celé tělo do vtipného a náročného cvičení.

 

Cadillac (aneb Trapeze Table)

Cadillac (Trapeze Table) Cadillac je jedním z prvních zařízení, které vyvinul Joseph Pilates během své práce s pacienty v průběhu 1. světové války v Británii. Na kovový rám okolo pacientova lůžka připevnil kovové pružiny a připravil tak první stroj na cvičení Pilates. S přibývajícími zkušenostmi Pilates přidal k rámu více pružin i popruhů a doplnil jej posuvnými hrazdami, aby měl stroj mnohem širší využití.

Cadillac ve své dnešní podobě je univerzální a všestranné zařízení, které umožňuje trénink začátečníkům i zdatným sportovcům. Obzvláště vhodné je cvičení na Cadillacu pro pacienty v rekonvalescenci po úrazech.

pilates stroje

Chcete vybavit své studio? Cvičíte rádi doma?

Máte-li zájem zakoupit některý z uvedených strojů případně jinou pilates pomůcku nebo náčiní, rádi Vám zajistíme dodání. Ohledně strojů se obraťte na Katku Pechlátovou (katka@mypilates.cz), která Vám ráda poskytne veškeré informace. Ostatní náčiní (Roller, Magic Circle aj.) nabízíme skladem. Stačí si jen vybrat.