Rehabilitace na Smíchově

V dnešní době jen obtížně budeme hledat člověka, který by z vlastní zkušenosti neznal bolesti zad. Věková hranice, kdy se poprvé objevují, se stále snižuje. Není výjimkou, že již děti školního věku trpí bolestmi zad (obzvlášť krční páteře) nebo hlavy.

Tento stav souvisí s trendy naší civilizace. Snižuje se běžná denní fyzická aktivita, málo se  pohybujeme, příliš jíme, pracujeme ve strnulých pozicích a tělo vystavujeme jednostranné zátěži. Pravděpodobnost vzniku bolestí je mnohem vyšší, pokud se k těmto vnějším zátěžovým faktorům přidají ještě faktory vnitřní, jako je např. skolióza nebo jiné změny v zakřivení páteře (zvětšená bederní lordóza), zúžení páteřního kanálu, zvýšená laxicita (uvolněnost) vazů a s ní související hypermobilita apod.

Vhodnou cestou, jak optimalizovat stav pohybové soustavy, jejíž centrum a osu tvoří páteř, je právě fyzioterapie. Fyzioterapeut je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který se snaží tělo speciálními technikami přiblížit stavu optimálního biomechanického a neurofyziologického fungování a tak ovlivnit i nejvíce obtěžující složku dané poruchy – bolest.

V našem zařízení se zaměřujeme zejména na vertebrogenní obtíže, na bolesti zad, hlavy a krční páteře a na vadné držení těla způsobené sedavým způsobem života, jednostranným zatěžováním či individuální dispozicí.

Nabízíme:

  • diagnostiku funkčních poruch pohybového aparátu
  • terapii bolestivých stavů a funkčních poruch ovlivněním reflexních změn ve svalech, fasciích, kůži a podkoží technikami měkkých tkání, mobilizačními technikami a dalšími metodami 
  • ambulantní fyzioterapii poúrazových nebo postimobilizačních stavů
  • ambulantní fyzioterapii stavů při kořenovém dráždění, po výhřezu ploténky atd.
  • individuální poradenství optimálního pohybového režimu

 


Nejbližší úvodní lekce

Úvodní lekce na podložce probíhá každou středu od 19.00 hodin (55 minut / 300 Kč).

Úvodní lekce na Reformeru se koná každé pondělí od 19.00 hodin (55 minut / 400 Kč).

Absolvování úvodní hodiny je nezbytné, abyste se mohli účasnit skupinového cvičení v rámci lekcí dle rozvrhu. Přihlásit se můžete na čísle 602 603 603.


Uvítáme v týmu nové instruktory

V našem týmu je volné místo pro instruktorku pilates (ideálně se znalostí cvičení na strojích Reformer). Uvítáme mezi námi i studenty fyzioterapie. Rozsah a forma spolupráce dle dohody. V případě zájmu a pro více informací kontaktujte Gábinu Němečkovou na emailu gabriela@mypilates.cz.


Zakládáte studio?

Poradíme vám, jak na to. Máme zkušenosti s výběrem vhodného prostoru, upozorníme vás na možná úskalí provozu, pomůžeme vám zvolit správné vybavení. Kontaktujte Gábinu Němečkovou, která s vámi probere možnosti a podělí se o zkušenosti s vedením studia.