Rehabilitace na Smíchově

V dnešní době jen obtížně budeme hledat člověka, který by z vlastní zkušenosti neznal bolesti zad. Věková hranice, kdy se poprvé objevují, se stále snižuje. Není výjimkou, že již děti školního věku trpí bolestmi zad (obzvlášť krční páteře) nebo hlavy.

Tento stav souvisí s trendy naší civilizace. Snižuje se běžná denní fyzická aktivita, málo se  pohybujeme, příliš jíme, pracujeme ve strnulých pozicích a tělo vystavujeme jednostranné zátěži. Pravděpodobnost vzniku bolestí je mnohem vyšší, pokud se k těmto vnějším zátěžovým faktorům přidají ještě faktory vnitřní, jako je např. skolióza nebo jiné změny v zakřivení páteře (zvětšená bederní lordóza), zúžení páteřního kanálu, zvýšená laxicita (uvolněnost) vazů a s ní související hypermobilita apod.

Vhodnou cestou, jak optimalizovat stav pohybové soustavy, jejíž centrum a osu tvoří páteř, je právě fyzioterapie. Fyzioterapeut je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který se snaží tělo speciálními technikami přiblížit stavu optimálního biomechanického a neurofyziologického fungování a tak ovlivnit i nejvíce obtěžující složku dané poruchy – bolest.

V našem zařízení se zaměřujeme zejména na vertebrogenní obtíže, na bolesti zad, hlavy a krční páteře a na vadné držení těla způsobené sedavým způsobem života, jednostranným zatěžováním či individuální dispozicí.

Nabízíme:

  • diagnostiku funkčních poruch pohybového aparátu
  • terapii bolestivých stavů a funkčních poruch ovlivněním reflexních změn ve svalech, fasciích, kůži a podkoží technikami měkkých tkání, mobilizačními technikami a dalšími metodami 
  • ambulantní fyzioterapii poúrazových nebo postimobilizačních stavů
  • ambulantní fyzioterapii stavů při kořenovém dráždění, po výhřezu ploténky atd.
  • individuální poradenství optimálního pohybového režimu

 


Prodej pomůcek

Ve skladu máme plno cvičebních pomůcek, které můžete využít při cvičení doma.

Můžete zakoupit nejen Magic Circle, Roller nebo Arc Barrel, ale také ponožky, míče a míčky, podložky a další. Objednávejte na e-shopu.