Alena Čechová

Alena Čechová

Co Vám o sobě povím?

Pokud zrovna nejsem v ordinaci nebo na fakultě tělesné výchovy a sportu :D najdete mě v horách! Tedy jen pokud se řádně rozhlédnete, možná mě spatříte lézt někde pěkně vysoko na skále nebo sjíždět svahy nedotčené lanovkami. Na kole se kolem vás jen mihnu a když skočím do vody, asi jen ztěžka si všimnete mizející tečky někde v dálce.
No a když nedávám zabrat svému tělu, tak dávám zabrat hlasivkám. Jako správná holka z Moravy obleču sukňu, dám si husle pod krk a zpívám z plna hrdla.

Pohyb a hudba jsou mým životem a proto je studuji, dělám a rozvíjím.


Proč cvičím Pilates?

Cítím se po něm jednoduše a prostě PŘENÁDHERNĚ, vykračuji si zlehka, ale zároveň s postavou pevnou a zdravým sebevědomím, připravena čelit nástrahám všedního dne.
A pak taky proto, že vděčím Pilates za své povolání fyzioterapeutky, díky němu jsem na vlastním těle zakusila léčivou sílu pohybu. Léčivou nejen po tělesné stránce, ale i psychické. A proto Pilates nejen sama cvičím, ale i předávám dál.


Můj nejoblíbenější cvik?

Kromě dynamiky a síly, mám ráda cviky v sedě, které dostanou moje záda do kondice, aby byly dobře připraveny na čas, kdy jsem nucena sedět nad knihami či v dopravních prostředcích. Saw (pilka), spine stretch forward, spine stretch side a další modifikace a variace v pozici na hýždích :)