Lucie Dědičová

Lucie Dědičová

Co Vám o sobě povím?

Od malička se věnuji pohybu, ať už to byl balet, gymnastika, moderní tanec, komerční aerobic, fitness aerobic, roztleskávačky, hip hop, posilování, jóga nebo aktuálně pilates a port de bras. V tomhle světě pohybu mě nejvíce baví, že člověk má jedno tělo a miliardů náhledů a přístupů k tomu jednomu tělu podle toho, čeho chce docílit, ale otázkou je, jakou cestu zvolí. Kdysi jsem si myslela, že svou "tour" pohybem zakončím studiem pilates a tím mi vše zapadne do sebe jako složitá mozaika a pilates mi dá odpovědi na vše, protože jsem považovala pilates za vrchol pohybového umění. Pilates mi ale otevřelo další dveře k nahlédnutí. Co z toho všeho plyne - jsem nadšená nevyčerpatelnými možnostmi našeho pohybového aparátu, jsem vděčná, že má práce mě baví, dává mi energii a radost, což je základním stavebním kamenem pro můj život - radost a entusiasmus ze všeho, čím se zabývám. To samé přeji všem.


Proč cvičím Pilates?

Největší vliv na mě měla metoda pilates po 1. porodu, kdy jsem jako lektorka prošla doslova osvícením. Uvědomila jsem si, že když na lekcích zavelím pokyny jako například "oploštit břišní stěnu, prodloužit klíční kosti, rozsvítit hrudník " apod. - že to není vůbec snadné splnit po porodu tyto zdánlivě lehké, možná pro instruktory automatické instrukce. Coby kojící maminka, která opírá dítě o jeden bok, ze kterého vytváří sedátko, jsem začala mít zdravotní problémy, velké bodavé bolesti v oblastech dolních zad. Na to navázaly problémy krční páteře, bolesti hlavy a jako kaskáda se začalo vše nějak hroutit, ALE... Postupně jsem po porodech získala díky kombinaci pilates a kondičního tréninku lepší percepci svého těla, vyšší vnímání svých klientů a hlavně klientek, vděčnost a pokoru ke svému tělu i k ostatním tělům, která se dopraví na mé lekce :) a v neposlední řadě respektování důležitosti psychického zdraví. Bolest či nepříjemné pocity jsou jednoduše třeba, aby si člověk uvědomil, jak se má bez nich skvěle. 


Můj nejoblíbenější cvik?

Neoblíbený a zároveň oblíbený Shoulder Bridge, kde se prostě pozná mnoho věcí. Plynule odvíjet obratle v souladu s dechem jako koncertní symfonii, to je sen...