Lucie Horníková

Lucie Horníková

Co Vám o sobě povím?

Jsem typická beranka aprílovka: extrovertka, temperamentní, ohnivá a vášnivá. Pitta srdcařka. Jsem cosmopolitka & lingvistka (studovala jsem v Londýně, Paříži, Madridu a Barceloně).

Od malička jsem byla hyperaktivní, takže sport byla jasná volba. Vystudovala jsem sportovní atletickou školu, od 10 let hraju volejbal a beachvolleyball je moje láska dodnes - miluju písek, moře a sluníčko, dobré jídlo a kvalitní víno (někdy se musí hřešit :-)). Závodně jsem plavala, lyžovala a dělala gymnastiku.

Asi před 10 lety jsem objevila kouzlo pilates, začala jsem tuto metodu studovat a naprosto jsem jí propadla. Miluju práci s lidmi, nabíjí mě to, každý klient je specifický... a když odchází po mé hodině s úsměvem na tváři, je to pro mě nejkrásnější moment. Společně s pilates učím i jógu, ta mně čistí hlavu, je to pro mě taková meditace v pohybu. Pilates je hodně o kontrole těla. Naučí vás přijmout a poznat vaše tělo, začnete se mít ráda taková, jaká jste. Každý jsme totiž originál.


Proč cvičím Pilates?

Proč pilates? Protože je to prostě zázrak! Pilates je kondiční a rehabilitační cvičení, vhodné pro všechny věkové kategorie (nevěřím na věk, věřím v energii, nikdy není pozdě začít). Pilates vás naučí nejen správnému držení těla, ale naučíte se hlavně správně dýchat! Což je primární faktor. Kde není dech, není život.

Celá naše kondice, to jak se cítíme ve svém těle, závisí na našem dechu. Člověk může během života nasbírat spoustu negativních zkušeností, které se pak mohou projevit na jeho těle a zablokovat ho. Pilates je lék. Nejen že se po pravidelném cvičení změní vaše tělo (celkově se zpevní a protáhne), ale bude vám krásně i na duši. Cílem techniky pilates je vědomá souhra těla a mysli, dostanete se do "flow" a budete se cítit prostě báječně :-)

Pokud tedy ve svém životě potřebujete najít rovnováhu a cítit se spokojeně ve svém těle, stačí přijít na pilates a pokorně si osahat vlastni limity. Pilates je nekonečná cesta sebepoznávání, ale věřte mi, stojí to za to!

My favourite motto: "Once you start to see results, it becomes an addiction. Just try it... Change your body a change your life."


Můj nejoblíbenější cvik?

Všechny‼️ :-) Zmínit pouze jeden, to je pro mě Sophiina volba.

Momentálně mě strašně baví MOTR a všechny jeho variace (je to komplexní cvičení a super kámoš na cesty), mé klientky jsou z něho nadšené!

Z matworku musím určitě zmínit cvik Boomerang, to je pro mě stále výzva a já mám výzvy ráda :-) Je to báječný cvik na posílení celého těla (Roll-over & Teaser v jednom).

Z Reformeru jednoznačně Footwork a ještě víc Jumping on Footplate (fantastická práce chodidel & cardio dohromady). Arabesque a Elephant (jsem bývalá gymnastka, ty rozsahy mě strašně baví :-)) Long Stretch with push-ups, jako vášnivá jogínka silové "plank" pozice prostě miluju.