Jana Kaštovská

Jana Kaštovská

Co Vám o sobě povím?

Jsem bývalá profesionální baletka, vystudovala jsem taneční pedagogiku na AMU a v současné době jsem především máma dvou malých kluků. Miluji pohyb ve všech jeho formách, vyzkoušela jsem si nejrůznější sportovní aktivity, několik let jsem pracovala ve fitness, kde jsem vedla nejen lekce body and mind charakteru, ale i posilovací lekce nebo běžecké tréninky. V současné době učím lekce pilates, jógy, Barre fitness a baletu pro děti. Také se specializuji na cvičení těhotných žen a maminek po porodu.


Proč cvičím Pilates?

Baví mne preciznost této techniky, to kouzlo detailu, které ze zdánlivě jednoduchého pohybu udělá pohyb vyžadující absolutní soustředění. Nabíjí mne, jak dobře se po cvičení pilates cítím. To se ale nedá popsat, to se musí zažít :-) Pilates i jóga mi umožňují stále objevovat v labyrintu těla i duše nové informace, nové výzvy a stoprocentně dělají můj život hezčím.


Můj nejoblíbenější cvik?

Nedokážu vybrat jeden. Snažím se ve své praxi každý měsíc soustředit na jinou část těla, jinou složku pohybu a budovat tak nejen pevné základy, ale také improvizovat a zkoumat jiné způsoby pohybu