Monika Kupková

Monika Kupková

Co Vám o sobě povím?

Hlavně vám o sobě povím (pokud mě ještě neznáte), že když budete na mé hodině mít pocit, že jsem drzá holka, tak to tak nemyslím. Jsem totiž narozena ve znamení Střelce a ti za svou prostořekost vůbec nemohou!

Mám dospívající 2 děti – Kateřinu a Vojtěcha. Díky nim se stále učím něco nového, přinášejí mi další a další podněty, jak rostou, vyvíjejí se a mění. Rodičovství je pro mě fascinují příležitostí snažit se být lepším člověkem (i když to možná zní jako klišé).

Ačkoli nemám ráda citáty, jedno přísloví mě už dlouhá léta provází: „Hromada rýže jsou jednotlivá zrnka vedle sebe.“


Proč cvičím Pilates?

S Pilates jsem začala nejdříve jako klient. Bylo to na jaře, ale neptejte se, ve kterém roce, už je to dlouho.

Uchvátila mě preciznost, důkladnost cvičení, kdy zdánlivě jednoduchý cvik vyžaduje velkou míru koncentrace a dokonalou souhru celého těla. Bavilo mě objevovat své tělo, rozumět mu a začít s ním opravdu žít. Pilates cvičení mě zaujalo natolik, že jsem chtěla proniknout víc do této metody. Od toho byl už jen krůček k tomu, abych se pokusila šířit toto „osvícení pohybem“ dál.

V neposlední řadě si - coby extravert každým coulem - užívám příležitost hrát tak trochu divadlo, aby moji klienti odcházeli nejen s procvičeným tělem, ale také s pobavenou duší.


Můj nejoblíbenější cvik?

K mým oblíbeným řadím cviky náročné na udržení rovnováhy, které jsou často kombinované s rotací (což takhle dát si TWIST?).