Veronika Petřík

Veronika Petřík

Co Vám o sobě povím?

Nejsem fyzioterapeutka a nemám ani lékařské vzdělání... A přesto léčím - vlídným slovem a zdravým pohybovým návykem. Cvičení pilates se věnuji snad od chvíle, kdy jsem se stala plnoletou a mohla začít vést lekce. Nejprve jsem podlehla MATu (tj. cvičení na podložce) a později, především díky skvělé Gábině (Němečkové), také reformerům. Mimo jiné se věnuji několika dalším trenérským aktivitám a poslední dobou inklinuji ke koučinku - "tělo následuje mysl".

Povoláním jsem však redaktorka a mnoho let se profesně věnuji PR i Media Relations. Nevěrná jsem svému oboru právě vedením lekcí. Pilates je můj miláček/milenec, je to moje velké hobby. Snad i proto na lekce přicházím téměř výhradně ve skvělé náladě a s velkou dávkou entusiasmu.

Když mě nezastihenete na lekcích či na nějaké zajímavé kulturní akci, jistě mě potkáte na silnicích - ne za volantem, ale na mém "bici" silničním kole.


Proč cvičím Pilates?

Baví mě věnovat čas smysluplným a správným věcem i aktivitám. A pilates věřím jako máločemu jinému. Co dává smysl mně, může dávat smysl i jiným.


Můj nejoblíbenější cvik?

Jak kdy... Mám období, kdy si užívám každičký cvik s balančními pomůckami, jindy mě zase pohlcuje precizní "footwork". Přelétavost v rámci pilates metody se jistě toleruje :-)