top of page
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
FITBALL

WORKSHOP 1

Fitball tak trochu jinak

Fitball patří k dostupným a běžně používaným pomůckám v oblasti fitness. Brzy našel své využití také v pilates, protože se při cvičení na velkém míči uplatňují všechny klasické pilates principy. Klasické cviky z matwork a reformer sestav se tak díky velkému míči mohou stát opravdovou výzvou.

Lucka Seifertová napsala pro tento workshop téměř 180 stránkový manuál, v němž najdete cviky z klasického repertoáru pilates na podložce, ale také možnosti využití fitballu odvozené od cvičení na speciálních pilates strojích - reformerech.

 

Pokud chcete i vy poznat kouzlo fitballu, neváhejte a přijďte si otestovat sílu středu těla, rovnováhu a koordinaci na tomto celodenním workshopu, který nabízí nový přístup k sestavování lekcí a představuje ucelenou koncepci, jak s fitballem pracovat a zařadit ho do tréninku.

CO VÁS ČEKÁ

správné nastavení těla při cvičení s fitballem

mobilita a flexibilita páteře

síla středu těla

posílení zadního řetězce

posílení horní poloviny těla

posílení dolních končetin

posílení šikmých řetězců

cviky pro pokročilé

strečink

vzorové sestavy lekcí

MR - arc barrel

WORKSHOPY MASTER REFORMER

Master Reformer
- Arc Barrel

Arc Barrel se stále více využívá v pilates lekcích a patří již ke standardním pomůckám ve většině pilates studií. Pokud máte zvládnutý základní repertoár cviků na podložce, připravili jsme workshop, který přináší další možnosti využití této pomůcky na strojích. Workshop je určen především instruktorům, kteří již mají praxi s reformerem.

Master Reformer
- Balance

MR - balance

Reformer patří ke standardnímu vybavení větších pilates studií. Repertoár cviků na něm je velmi pestrý a náročnost cviků lze přizpůsobit od základních až po skutečně pokročilé. Přesto po nějaké době může nastat okamžik, kdy je třeba se posunout dál... Jednou z možností je využít na stroji ostatní pilates pomůcky.

 

Workshop je určen instruktorům, kteří jsou již seznámeni se cvičením na tomto pilates stroji a hledají další cesty, jak svým klientům připravit nové výzvy.

MR - footwork

Master Reformer
- Footwork, jumpboard, rotační disky

Master Reformer workshopy představují nadstavbu k základnímu kurzu Pilates instruktor - Reformer. Jsou určeny trenérům s praxí, kteří tento stroj aktivně používají.

 

Dolní končetiny zásadním způsobem ovlivňují posturu celého člověka. Jsou důležitou částí lidského těla, které by měla být věnována odpovídající pozornost. Proto by Footwork měl být základem každé lekce na Reformeru. Klasický repertoár cviků na footbaru lze rozšířit pomocí jumpboardu nebo rotačních disků.

Master Reformer
- Pro těhotné

MR - protehotne

Master Reformer – Pro těhotné podává komplexní informace pro cvičení s těhotnými klientkami a cvičení po porodu na stroji. Kurz vede zkušená lektorka Petra Sojková, která má za sebou více než 20 let praxe, kdy se zabývala pohybovými aktivitami dětí předškolního věku, manipulací s kojenci a cvičením těhotných.

Podrobně bude vysvětlen vliv těhotenství na pohybový aparát ženy. Z toho bude také vycházet cvičení zaměřené na jednotlivé trimestry - které cviky jsou pro nastávající maminky doporučené a které jsou naopak kontraindikovány. Výuka workshopu bude vedena především k porozumění, k jakým změnám v těle ženy dochází, jakým způsobem je optimální cvičit v těhotenství a jak po porodu vracet maminku do kondice.

CO VÁS ČEKÁ

změny v organismu (fyziologické těhotenství)

přínos cvičení v těhotenství na stroji Reformer

cvičení pro ženy po porodu

rizika – na co si dát pozor

MR-TOWER

Master Reformer
- Tower v pohybu

Tower (věž) je volitelnou součástí stroje Reformer. Tato vertikální konstrukce rozšiřuje zásadním způsobem možnosti cvičení. Obvyklé je použití spolu s pevnou deskou, kdy vznikne zjednodušená verze stroje Trapeze Table. Ale co všechno by se dalo na stroji dělat, kdyby se tam pevná deska nedala a zůstal jen pohyblivý vozík? Tuto variantu vám představí zkušená instruktorka Petra Sojková.

Spojení věže a pohyblivé podložky klade vyšší nároky na aktivaci středu těla. Bez náležité souhry břišních svalů cvik jednoduše nejde zacvičit. Nejrůznější kombinace pružin, které lze upevnit na Reformer i na Tower, zajišťují výzvu pro cvičení rovnováhy a dynamické stability. Cvičení ve všech pozicích - vleže, vsedě i vestoje - prověří, zda si účastníci workshopu dokonale osvojili základní pohybové principy a nakolik je dokáží uplatnit při náročnějších cvicích.

 

Kreativní workshop představuje nadstavbu ke klasickému repertoáru cviků na Tower.

MOTR

WORKSHOP 7

MOTR

MOTR (MOvement on The Roller) není jen jakousi variací nebo vylepšením Foam Rolleru. MOTR je nová, inovativní pomůcka, která nabízí větší variabilitu a různorodost cvičení, než si dokážete představit. Je libo funkční trénink? Potrápit rovnováhu? Zpotit se při kardio cvičení? Pracovat na propojení body and mind? Jednoduše posilovat? Trénovat koordinaci? Všechno a mnohem více si můžete splnit v rámci tohoto workshopu s jednou jedinou pomůckou!

Buďte mezi prvními v republice, kdo absolvují trénink na MOTRu. Až si ho vyzkoušíte, nebudete bez něj chtít odjet domů. MOTR je totiž nejen zábavnou pomůckou, která vnáší nové výzvy do světa pilates i fitness. Díky důmyslné konstrukci snadno sbalíte všechny součásti do dutého těla válce, můžete ho přenést na popruhu přes rameno, ve studiu zabírá minimální prostor a sestavit ho trvá sotva minutu.

O zeď se vždy...

WORKSHOP 8

O zeď se vždy můžete opřít

Dřep zády u zdi nebo nácvik na kliky s rukama opřenýma o stěnu? Kdo by neznal tyhle jednoduché cviky. Ale je to opravdu všechno, jak lze obyčejnou zeď při tréninku využít? S pomocí stěny dokážete změnit zažité pohybové stereotypy a vyzkoušíte inovativní cesty ke zlepšení svalové síly, rovnováhy, chůze i dalších forem pohybu.

Zeď může posloužit jako pomůcka, se kterou díky tomuto workshopu hravě sestavíte celou lekci. Oceníte ji, pokud máte nedostatek jiných pomůcek, když máte pocit, že vaši klienti sklouzli do rutinního provádění cviků, nebo když chcete svou lekci rychle a snadno oživit. Cvik prováděný s oporou u stěny obvykle přináší velmi odlišné vnímání těla než cvik ve volném prostoru.

Vzpor

WORKSHOP 9

Vzpor v celé své kráse

Plank, vzpor, pozice prkna - zdánlivě jednoduchý cvik s množstvím variant. Tento workshop z vás udělá odborníka na plank. Cvičit ho můžete v různých pozicích, snadno přizpůsobíte jeho náročnost, můžete trénovat výdrž nebo vytvořit plynulou sekvenci několika po sobě jdoucích vzporů.

 

Workshop je určen komukoli, kdo sám vzpory cvičí, nebo je vyžaduje po klientech. Je sestaven tak, aby poznatky mohli využít lektoři pilates, trenéři fitness i zájemci z řad laické veřejnosti.

CO VÁS ČEKÁ

anatomie

rozbor základních pozic

cviky od prepilates až po pokročilé

přechody mezi jednotlivými pozicemi

statická výdrž × dynamické provedení

kliky

vzpory s pomůckami

ukázková lekce

Zaostřeno na kyčel

WORKSHOP 10

Zaostřeno na kyčel

Kyčelní kloub je druhým největším kloubem v lidském těle a současně patří k nejzatěžovanějším. Spojuje dolní končetiny s pánví a má dvě velmi důležité funkce: drží tělo vzpřímené a umožňuje pohyb. Stabilita a nastavení kyčelního kloubu může mít vliv na bolestivost v oblasti bederní páteře. Vyváženost pohybů mezí flexí a extenzí kyčle je známá věc, ale co se na to podívat více do hloubky?

CO VÁS ČEKÁ

Co je to vlastně stabilita?

Jak můžeme sami zlepšit postavení v kyčelním kloubu?

Mohou nějak svaly pánevního dna ovlivnit kyčelní kloub?

Tento workshop je zaměřen především na pohyb a praktickou stránku věci. Přesto si vysvětlíte základní anatomii kloubu, protože pochopení mechaniky pohybu a funkce jednotlivých svalů je klíčem ke správnému cvičení, ať už se jedná o protahování nebo posilování.

Bodhi basic

WORKSHOP 11

Závěsné systémy - Bodhi - Basic

Bodhi systém je ideálním doplňkem při cvičení pilates i při osobním tréninku. Aby si tělo udrželo rovnováhu a stabilitu, musí neustále reagovat na podněty, které většina dalších pomůcek či strojů nedokáže vytvořit. V průběhu celého cvičení jsou kladeny vysoké nároky na vnímavost (propriocepci) a odpovídající citlivou reakci.

 

Při cvičení se závěsnými systémy se obvykle uplatní všechny pilates principy najednou. Vychýlení ze standardních pozic aktivuje svaly centra, pro udržení rovnováhy je třeba preciznost a koordinace. Cvičení s takovou pomůckou rovnoměrně posiluje celé tělo a rozvíjí dynamickou flexibilitu.

 

Bodhi systém nabízí až 4 závěsné body. Díky velkému množství kombinací lze náročnost tréninku zvyšovat postupně a cvičení tak může být velmi kreativní a různorodé.

Během tohoto workshopu se nejen naučíte sami cvičit na Bodhi, ale získáte i bohaté množství rad a postřehů, které jako instruktoři využijete při vedení lekcí na dalších typech závěsných systémů. Oživte svoje studio a spolu s Bodhi přineste nové vzrušení do svých tréninků!

Spinefitter

WORKSHOP 12

Spinefitter

Již brzy v nabídce.

CO VÁS ČEKÁ

Co je to vlastně stabilita?

Jak můžeme sami zlepšit postavení v kyčelním kloubu?

Mohou nějak svaly pánevního dna ovlivnit kyčelní kloub?

bottom of page